Wedsly.com använder cookies, bland annat för anonym statistik. Genom att acceptera cookies kan du vara med och göra vår webb bättre. Jag accepterar cookies

Vi är familjen Wedsly!

Låt oss presentera alla underbara människor som bidrar till Wedslys framgångar, tillväxt och expansion. Sedan lanseringen i Sverige, maj 2019, är vi äntligen redo att ta de första stegen på den internationella bröllopsmarknaden.

Wedsly växer snabbt och inom loppet av ett år hanterar Wedsly 20 % av den svenska bröllopsmarknaden – vilket innebär att 20 % av paren i Sverige som har gift sig planerade sina bröllop i Wedsly – med en total budget om mer än 500 000 000 SEK.

Kika på vårt släktträd:

GRUNDARE

Malin Jureit – VD & Kreativ ledare
Kär i kärleken, varumärken och design – ungefär i den ordningen! Som entreprenör och art director tröttnar hon aldrig på att utveckla varumärken och företag som får människor att bry sig, på riktigt.
malin@wedsly.com

Claes-Åke Hultin – Säljchef
Något av Sveriges herr bröllop. Som tidigare ägare av tidningen Allt om Bröllop och arrangör av Bröllopsfeber – Sveriges största bröllopsmässa – har han gift sig tiotusentals gånger och tröttnar aldrig.
classe@wedsly.com

Patrick Gustavsson – Utvecklingsledare
Har älskat internet sedan han var liten pojke och webben var något med blinkande texter som sändes över telefonledningar. Som digital strateg och projektledare tröttnar han aldrig på att utveckla nya webbplatser.
patrick@wedsly.com

SÄLJSUPPORT SVERIGE

Claes-Åke Hultin | Säljchef, Sverige | (+46) 709-550102 | classe@wedsly.com
Johannes Pajala | Kundansvarig, Sverige | (+46) 73-574 73 37 johannes@wedsly.com
Robin Lindgren | Kundansvarig, Sverige | (+46) 73-729 34 10 | robin@wedsly.com
Rasmus Karlsson | Säljsupport, Stockholms län | (+46) 73-619 72 68 | rasmus@wedsly.com
Anki Moalee | Säljsupport, Västra Götaland och Skåne län | (+46) 739- 08 35 78 | anki.moalee@wedsly.com
Cornelia Wingarhed | Säljsupport, Västmanland län | (+46) 703- 41 46 43 | cornelia.wingarhed@wedsly.com
Jane Bredberg | Säljsupport, Jämtland och Västernorrland län | jane.bredberg@wedsly.com
Michelle Fridh | Säljsupport, Jönköping län | (+46) 72-210 93 62 | michelle.fridh@wedsly.com
Sandra Bergman | Säljsupport, Gävleborg och Uppsala län | (+46) 739-222 491 | sandra.bergman@wedsly.com
Ulrika Kockum | Säljsupport, Östergötland och Södermanland | (+46) 73-500 26 99 | ulrika.kockum@wedsly.com

KUNDTJÄNST

Veronica Danielsson | Support | veronica@wedsly.com

DESIGN & KOMMUNIKATION

Malin Jureit | Kreativ ledare | malin@wedsly.com
Ebba Beskow | Marknadsassistent | ebba@wedsly.com
Tahiya Francine Niskala | Copywriter och redaktör | tahiya@wedsly.com

SYSTEMUTVECKLARE & TECH FORCE

Patrick Gustavsson | Utvecklingsledare | patrick@wedsly.com
Witold Krzak | Utvecklare
Paweł Golonka | Utvecklare
Michał Mrozowski | Utvecklare
Krzysztof Lupa | Utvecklare
Bartosz Magier | Utvecklare

NYA MARKNADER UTANFÖR SVERIGE

Marianne Boström | Projektledare | majsan@wedsly.com
Anna Lauridsen | Översättare till danska
Emma Piirinen | Översättare till finska
Ann Kristin Nissen | Översättare till norska
Karim Kerou | Översättare till franska
Birgit Walsh | Översättare till tyska
Cecilia Eriksson | Översättare till spanska
Marianne Boström | Översättare till engelska
Lara Sigona | Översättare till italienska
Lua Dandara Rangel | Översättare till portugisiska
Bart Willemsen | Översättare till nederländska
Jarda Zaoral | Översättare till tjeckiska

INVESTERINGSGRUPP

Claes-Åke Hultin
Malin Jureit
Patrick Gustavsson
Daniel Lindgren
Johannes Pajala
Robin Lindgren
Patrik Zackrisson
Daniel Larsson
Erik Gustafsson

INVESTERINGSMÖJLIGHETER

Vill du vara en del av Wedslys internationella resa?
Kontakta Daniel Lindgren daniel@wedsly.com